OCT 29

Czy w Europie można tanio wypocząć?
Opublikowany przez: Krzysztof | Tagi: turystyka, wyprawy, urlop | Data: 2016-11-15

Wiele jest pięknych miejsc, które nie koniecznie wymagają wielkiego nakładu finansowego, a pozwalają na spędzenie wspaniałych wczasów wśród plaż, zabytków i atrakcji.

Czasem bowiem wystarczy jedynie odrobina wyobraźni, by urlop okazał się niezapomniany. Europa obfituje w miejsca niedrogie, ale za to piękne i pełne niespodzianek. Poniżej kilka propozycji dotyczących zakątków, do których warto się wybrać, by spędzić tam niezapomniane i jednocześnie tanie wczasy (jeszcze więcej pomysłów znajduje się na http://tanie-wczasy.com.pl).

Grecja, Słowenia, Albania a może cuda Islandii, czyli co wybrać na tanie wczasy

Wśród krajów niedrogich, a jednocześnie niesamowitych na pewno można odnaleźć Grecję, a przede wszystkim jej wyspy. Co ciekawe nie trzeba tu obawiać się tłumów czy wysokich cen w restauracjach lub hotelach, a jednocześnie piękno tego miejsca, niezależnie od wyboru wyspy pozostaje w pamięci na długo.
Równie ciekawym miejscem na wakacje jest Słowenia - malutki kraj kuszący licznymi atrakcjami, takimi jak jazda na nartach, leniuchowanie na jednej z niesamowitych plaż, spływy kajakowe czy zwiedzanie. Pełna uroku jest także Albania, która czaruje pięknem śródziemnomorskich plaż. Przystępne ceny zapraszają do tego, by pozostać tu jak najdłużej, a górskie szczyty do zatrzymania się i podziwiania cudów świata.
Wymieniając kraje, w których można spędzić tanie wakacje na pewno warto dodać Wyspy Owcze, które należą do Danii i idealnie nadają się na wczasy dla miłośników przyrody oraz Islandię. Oba kierunki zachwycają pięknem natury, pewnego rodzaju egzotyką oraz niezapomnianym krajobrazem.

Jakie miasta mimo swoich licznych atrakcji idealnie nadają się na niedrogie wakacje?

Wśród wyjątkowych miast wspaniale nadających się na tanie podróżowanie niewątpliwie można wymienić Istambuł. To metropolia, która właściwie znajduje się na styku dwóch kontynentów. Równie ciekawa jest Lizbona, stolica Portugalii, gdzie warto nie tylko pozwiedzać, ale także napić się aromatycznej kawy, czy po prostu dać się ponieść magii tego miasta. Co ciekawe tanim zakątkiem jest również Berlin obfitujący w muzea, koncerty czy wystawy.

Kilka słów o tanim transporcie na wymarzone wczasy

Jednym ze sposobów na tanie podróżowanie jest zakup biletów lotniczych wtedy, gdy ich cena z jakichś powodów spada. Sposób ten wymaga jednak mądrego podejścia, tak by za niedrogi bilet nie musieć płacić w nieskończoność. Można również skorzystać z carpoolingu czyli skorzystaniu z możliwości jechania samochodem z osobami, które także w danym terminie jadą do jakiegoś miejsca znajdującego się na trasie. Osoby lubiące adrenalinę i zew przygody pewnie chętnie skorzystają z autostopu, a nieco tańsze niż pociągi są bardzo często busy.

Jak widać niedrogie podróżowanie to wcale nie taka skomplikowana opcja. Piękne miejsca bardzo często znajdują się nieopodal, a jeśli dzieli je od nas duża odległość to zawsze można znaleźć tańsze bilety lotnicze. Wiele krajów Europy zachęca swym pięknem i przystępnymi cenami, co sprawia, że nie tylko bez wyrzutów sumienia można zostać tutaj dłużej, ale i częściej robić sobie wakacje, a to już powód do dużej radości.

W obiektywie

turystyka

wyprawy

urlop

Twój komentarz