OCT 29

Jeśli na narty to tylko do Austrii
Opublikowany przez: Joanna | Tagi: turystyka, podróże, wyprawy, narty, austria, wyjazdy | Data: 2016-12-14

Wyjazdy na narty cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością zwłaszcza w okresie sylwestrowo-noworocznym oraz podczas ferii zimowych.

Bardzo popularnym kierunkiem wśród fanów sportów zimowych i białego szaleństwa na stokach są Alpy.

Czy wiesz, że Narty Austria i Włochy są ulubionym miejscem wyjazdów zimowych wielu Polaków. Mimo wyższej ceny niż w przypadku tygodniowego pobytu w polskich górach, wyjazd w Alpy wiąże się z gwarancją śniegu oraz nowoczesną infrastrukturą.

W Alpach można liczyć na wiele stoków i wyciągów oraz na imponującą ilość i różnorodność tras narciarskich położonych wśród malowniczych widoków zapierających dech w piersi. Dodatkowo wspaniała organizacja sprawia, że kolejki są małe, ponieważ przy większym oblężeniu uruchamiany jest kolejny wyciąg. Dużym atutem jest także zaplecze noclegowo-gastronomiczne na najwyższym poziomie.

Do popularnych form spędzania czasu na austriackich stokach zaliczyć można poza szusowaniem także snowboard. Jeśli chodzi o poziom trudności tras, wybierać można pomiędzy łagodnymi a stromymi trasami. Do bardziej popularnych zapewniających niesamowite przeżycia należy trasa Harakiri.

Austria określana jest często mianem zimowej stolicy Europy. Na białe szaleństwo można udać się do takiach regionów jak m.in. Tyrol, Styria i Karyntia. Do ulubionych ośrodków narciarskich należą: Sölden, Schladming oraz dolina Zillertal Austria kojarzy się odwiedzającym także z romantycznej atmosfery górskich wiosek oraz domowego klimatu u gospodarzy.

Wyjazdy narciarskie do Austrii organizuje niemal każde biuro podróży, a wyjazdy na narty do Austrii warto zaplanować z większym wyprzedzeniem.

W obiektywie

turystyka

podróże

wyprawy

narty

austria

wyjazdy

Twój komentarz