OCT 29

Kilka porad dla wypożyczających samochód
Opublikowany przez: Bartek | Tagi: auto, moto, motoryzacja, wypożyczalnia samochodów | Data: 2017-08-29

Wiele osób posiadających prawo jazdy świadomie rezygnuje z własnego samochodu i przyczyn takiego postępowania może być wiele.

Najczęściej chodzi o koszty utrzymania, łatwość poruszania się komunikacją miejską po dużym mieście, lub po prostu brak pieniędzy na zakup wymarzonego auta. W życiu codziennym da się funkcjonować bez samochodu, jednak problem może powstać, kiedy zajdzie potrzeba wyjazdu służbowego czy wakacyjnej podróży. Rozwiązaniem jest wynajęcie auta z wypożyczalni, ale ktoś, kto wcześniej nie korzystał z tego typu usługi może mieć sporo wątpliwości.

Najważniejsza z punktu widzenia klienta jest cena, a ponieważ na koszty wynajmu auta składa się wiele czynników, to cenniki wynajmu tych samych pojazdów mogą być różne w przypadku poszczególnych wypożyczalni. Znaczenie maja tu takie detale, jak lokalizacja firmy wypożyczającej auta, marka i rodzaj samochodu, długość wynajmu, a także opcje dodatkowe jak np. fotelik dziecięcy. W kwestii czasu, na jaki chcemy samochód wynająć warto zwrócić uwagę na fakt iż dłuższe umowy mogą kosztować nas mniej i cena w przeliczeniu za dzień może być niższa niż wynikałoby to z cennika. Oczywiście przed wynajmem warto sprawdzić np. w internecie pod hasłem http://www.q24wypozyczalnia.pl , jak kształtują się ceny poszczególnych firm w danym mieście i  wówczas wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Podstawowym warunkiem, jaki należy spełnić, by wynająć samochód jest posiadanie ważnego prawa jazdy, oraz dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość. Nie są to jednak jedyne wymagania i możemy się także spotkać z wymogiem posiadania przynajmniej 21 lat i np. prawa jazdy określoną długość czasu. Niektóre firmy wymagać mogą od klienta także ważnej karty kredytowej, lecz zdarza się to zdecydowanie rzadziej.

Przed podpisaniem umowy o wynajem auta należy dokument dokładnie przeczytać skupiając się przede wszystkim na poprawności danych personalnych i wypożyczanego auta. Warto zwrócić uwagę także na to, czy klientowi przysługuje ubezpieczenie i co ewentualnie obejmuje taki pakiet, oraz czy nie nakładany jest żaden limit dziennych kilometrów, a jeśli tak, to ile on wynosi.

Warto wybierać firmy, które swoją działalność prowadzą także w internecie. Jeżeli wypożyczalnia samochodów Katowice będzie umożliwiała rezerwację aut przez internet, unikniemy tym samym konieczności dowiadywania się o ilość wolnych aut w interesującym nas terminie.

W obiektywie

auto

moto

motoryzacja

wypożyczalnia samochodów

Twój komentarz