OCT 29

O greckich plażach inaczej. Szlakiem naturystów
Opublikowany przez: Krzysztof | Tagi: turystyka, wyprawy, wakacje, podróże | Data: 2015-02-08

Wśród cieszących się mianem przyjaznych dla naturystów plaż, te rozmieszczone po urokliwych greckich wyspach plasują się naprawdę wysoko.

W pełni sezonu przyciągają amatorów nagiego wypoczynku z całej Europy, bo mimo ostatniego zaostrzenia przepisów, nadal można zaliczyć je do liberalnych i elastycznych. Gdy, jeszcze dekadę temu nudyści wypoczywać mogli praktycznie na każdej plaży (choć kulturowo utarło się, że wybierają miejsca odizolowane od centrum letniego wypoczynku), dziś legalnie korzystać mogą z niewielu, wyznaczonych przez lokalne władze miejsc. Strata przestaje być jednak tak bolesna, gdy przyjrzeć się owym przepięknym zakątkom, gdzie plażowanie nago jest zupełnie akceptowane.

Plażowanie z imprezowym zacięciem
Okazję do odwiedzenia jednej z najbardziej popularnych plaż naturystów w Grecji będą mieli ci, którzy zdecydują się wypoczywać na Korfu. Legendarna już Mirtiotissa w pełni sezonu przyciąga zróżnicowane, kosmopolityczne towarzystwo, co stwarza idealną okazję do wieczornego świętowania. Morze w okolicy jest bardzo płytkie. Warunki nie sprzyjają więc np. pływaniu. Trudno jednak o lepsze miejsce do leniwego wypoczynku, bo w przeciwieństwie do kilkuset kamienistych plaż, którymi może pochwalić się Grecja, ta czysta, piaszczysta i szeroka.

Imprezowy klimat i wszechobecna swoboda to także znak rozpoznawczy słynnej Paradise Beach na Mykonos. Właściwa dla archipelagu Cykladów skalista, nostalgiczna wyspa z zaciszną przystanią i urokliwą architekturą okazuje się świetną oprawą dla naturyzmu. Nie tylko ci, którzy chcą się opalać znajdą tu coś dla siebie. Położony na plaży bar, wieczorne dyskoteki i zróżnicowane towarzystwo gwarantują urlop nieskażony piętnem nudy.

Na Rodos natomiast, nieopodal małego miasteczka Faliraki, znajduje się plaża, gdzie można zarówno bez skrępowania opalać się nago, jak i popływać w bezpiecznej, odgrodzonej bojami zatoczce. Urlopowicze korzystać też mogą z pryszniców, barów czy wypożyczalni sprzętu.

Spokojnie i swobodnie
Liczysz na bardziej sielskie i zaciszne klimaty? Wybierz się na archipelag Sporady, gdzie zalesiona wyspa Skiathos stała się niemalże centrum naturyzmu w tej części Grecji. Spośród trzech plaż dla nudystów (kompleks Banana Beach), warto zwrócić uwagę na położoną na uboczu Little Banana Beach (http://www.naturysta.com.pl/little-banana-beach.html). Próżno szukać tu muzyki i szalonych atrakcji, bo to kameralny, współgrający z pięknymi widokami, klimat stał się jej najmocniejszym atutem.

Spokój i idealne warunki do relaksu znaleźć też można na wspomnianym wcześniej Korfu czy Krecie. Pierwsza z wysp spodoba się przede wszystkim miłośnikom malowniczych widoków. Położona na skalistym brzegu plaża Arillas ma mniejsze, grono fanów wśród naturystów niż Mirtiotissa, dlatego wybierają ją głównie ci, którzy pragną na chwilę, choć odizolować się od świata.

Masz podobny plan? Chcesz zaszyć się i na chwilę zniknąć? Glyko Nero — plaża sąsiadująca z gorącymi źródłami, położona na skalistej części Krety to jedno z najbardziej magicznych i urzekających miejsc dla nudystów w całej Grecji.

W obiektywie

turystyka

wyprawy

wakacje

podróże

Twój komentarz